خدمات هوش مصنوعی برای کسب و کارها,

خدمات هوش مصنوعی برای کسب و کارهای موجود در بازار رقابت امروزی امر مهمی قلمداد شده و مجموعه‌های بی‌بهره از این علم و فناوری در مدت زمان کوتاه و تدریجی به فراموشی سپرده خواهند شد. نقش لایه های مدیریتی در مشاغل مختلف غیرقابل انکار بوده و مهم‌ترین تصمیمات راهبردی مجموعه بر عهده این افراد خواهد بود. اتخاذ تصمیم صحیح از بین گزینه‌های پیش رو برای کسب سود بیشتر حائز اهمیت می باشد. این انتخاب درست تنها بر اساس گزارشات وی پیش بینی های حاصل از خدمات هوش مصنوعی به دست خواهد آمد

اهمیت تحلیل داده ها بر اساس هوش مصنوعی

محصولات تولیدی و سود حاصل از ارائه خدمات هر مجموعه در بازه هفتگی، ماهانه، فصلی و سالانه ثابت بوده و توجه به نتایج حاصله از سود و زیان دوره‌های فروش گذشته حائز اهمیت است. مطالعه گزارشات حاصل از اطلاعات ثبت شده از عملکرد عامل‌های انسانی مجموعه و استقبال مشتریان از خدمات ارائه شده منجر به اتخاذ تصمیمات مناسب‌تری به نسبت دوره گذشته خواهد شد. اما نکات مهم در اهمیت تحلیل داده‌ها، میزان صحت و دقت اطلاعات ثبت شده در کنار اطمینان به چگونگی تامین گزارش نهایی است.
بسیاری از مجموعه‌ها کماکان با استفاده از عوامل انسانی در رده‌های میانی مدیریتی بهره برده و خطاهای عوامل انسانی سبب بروز اشکالات در گزارش پایانی خواهد شد. همچنین عدم ثبت درست اطلاعات به شکل دستی موجب مشکلاتی مثل: بایگانی اشتباه، دست بردن در اطلاعات، ارائه گزارشات اشتباه و تهیه نتایج خلاف واقع خواهد شد. از این رو برای ثبت دقیق، تحلیل داده‌ها و تصمیم‌گیری درست از سوی مدیران نیازمند تکیه بر خدمات هوش مصنوعی خواهید بود. با استفاده از چنین فناوری نوینی بسیاری از خطاها مشخص شده و با رفع آن‌ها، بروز نتایج مناسب را در پی خواهد داشت.

کاربرد پردازش زبان طبیعی

پردازش زبان طبیعی (Natural Language Processing) که به اختصار NLP نامیده شده است. از شاخه‌های اصلی هوش مصنوعی بوده و به چگونگی انجام فعالیت‌های متکی بر فناوری بر اساس دستورات انسان است. به طور مثال با گفتن جمله “درب پارکینگ را باز کن” سیستم خدمات هوش مصنوعی از طریق حسگرهای صوتی، صدا را دریافت، به متن تبدیل کرده و سپس با استفاده از الگوریتم‌های از پیش تعیین شده دستور را به زبان ماشین تبدیل خواهد کرد.
در انتها در صورت اجرایی بودن دستور، با به‌کارگیری عملگرهای خاص موجب شروع حرکت موتور متصل به درب پارکینگ و باز شدن آن خواهد شد. مدیران شرکت‌های بزرگ با استفاده از چنین دستورات متکی بر پردازش زبان طبیعی توانایی مشاهده گزارشات بخش خاص در بازه زمانی مشخص در مجموعه خود را خواهند داشت. همچنین با بررسی محیط‌های شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها با نظرات کاربران آشنا شده و بدون نیاز به پرسنل اضافی در کنار سرعت و دقت شاهد تهیه گزارشات کاملی خواهید بود.

پردازش تصویر در کسب و کارهای آنلاین

درصد زیادی از یادگیری انسان‌ها نیز از طریق مشاهده پیرامون اطراف خود بوده و پردازش تصویر نیز در حوزه خدمات هوش مصنوعی جایگاه خاصی برای خود پیدا کرده است. با استفاده درست این قسمت از هوش مصنوعی امکان تشخیص چهره پرسنل، بررسی اطلاعات هویتی مشتریان و حتی بررسی فضاهای خالی یا اشغال شده نیز میسر است. ربات‌های خاصی در کسب و کارهای آنلاین با بهره‌مندی از پردازش تصاویر وجود داشته و نمونه بارز آن نرم‌افزار موبایلی اینستاگرام است.
با توجه به سلیقه بازدیدکننده، خوراک اطلاعاتی را برای مخاطب تهیه کرده و ترغیب به حضور مجدد در فضای ارائه شده را برای اشخاص فراهم خواهد کرد. موتورهای جستجوگر نیز به همین شیوه عمل نموده و نتایج دلخواه کاربران را فراهم خواهند ساخت. حال شرکت‌های فعال در حوزه مشاغل آنلاین با استفاده ساختاری و صحیح، قابلیت رفع نیاز مشتریان در بازارهای هدف خود را داشته و در نهایت به کسب درآمد منجرب خواهد شد. از طرفی در بسیاری از مراکز مهم حفاظتی از این فناوری هوش مصنوعی در زمینه افزایش امنیت مجموعه کارایی دارد.

بینایی ماشین در خدمات خرده فروشی

بینایی ماشین در خدمات هوش مصنوعی با کاربرد پردازش تصاویر رابطه بسیار نزدیکی داشته و در بسیاری از موارد امکان جداسازی مباحث آن‌ها وجود ندارد. گاهاً در صنایع و مشاغل مختلف از عامل انسانی جهت بررسی روند صحیح کارکرد خط تولید استفاده شده و حتی احتمال خطای انسانی نیز در این زمینه وجود دارد. اما با بهره‌گیری از ویژگی بینایی ماشین و تعریف ساختار درست بر روی تصاویر تهیه شده به وسیله پردازش تصاویر امکان محول ساختن وظایف تکراری به هوش مصنوعی وجود دارد. کاهش درصد خطا، تداوم روند فعالیت و کاهش هزینه پرسنل از مهم‌ترین مزایا بینایی ماشین است.

یادگیری عمیق

 

رشد و توسعه بسیاری از شرکت‌ها با انجام فرآیندهای تکراری، سرعت بسیار کمی داشته و بخش مدیریتی مجموعه نیز از این امر بی‌اطلاع است! با تجزیه و تحلیل صحیح وضعیت سیستماتیک کسب و کارتان توسط گروه مهندسی لناوا با چنین روندهای تکراری حوزه فعالیت خود آشنا خواهید شد. با تخصیص انواع دستگاه اتوماتیک با توانایی یادگیری چگونگی انجام فعالیت روزانه و مستمر شاهد افزایش راندمان کاری و سود دهی خواهید بود. انجام محاسبات، تحلیل شغل مشتری، انتخاب فناوری لازم و به‌کارگیری شیوه‌های نوین از سوی تیم اجرایی در کیفیت کار از اهمیت بالایی برخوردار است.