آپدیت جدید تلگرام (۳.۱۵)، ۳ ژانویه ۲۰۱۷ منتشر شد و امکانات مفیدی را در این نسخه شاهد هستیم. جهت اطلاع از این تغییرات، این مطلب را مطالعه کنید.

حذف پیام‌های ارسالی

در نسخه‌ی جدید تلگرام، شما می‌توانید پیام‌هایی که به اشتباه ارسال کرده‌اید را برای خودتان و طرف مقابل حذف کنید. این قابلیت در تمامی گفت‌وگوها قابل استفاده است. البته فقط پیام‌هایی را می‌توان حذف نمود که کم‌تر از ۴۸ ساعت از ارسالشان گذشته باشد.

شما همچنین می‌توانید پیام‌هایی که قبل از به‌روزرسانی تلگرام خود ارسال کرده‌اید را حذف نمایید.

مصرف اینترنت

از این پس شما می‌توانید میزان اینترنتی که توسط تلگرام مصرف شده است را به صورت دقیق در بخش Data and Storage مشاهده کنید.

لینک‌های T.me

از امروز، شما می‌توانید به جای لینک‌های telegram.me از t.me استفاده کنید. این کار سرعت شما را در هنگام دادن لینک تلگرامی افزایش می‌دهد.

این قابلیت برای کانال‌ها نیز وجود دارد:

t.me/telegram

برای گروه‌های عمومی:

t.me/snowballfight

و برای استیکرها:

t.me/addstickers/NickSantini

توسعه‌دهندگان اندروید هیچ گاه نمی‌خوابند!

۸۵٪ کاربران تلگرام تحت پلتفرم اندروید هستند. مدیرعامل تلگرام نگران این قضیه بوده و برای نگه داشتن کاربرانش، مجبور است برنامه‌هایی را جهت ارتقای نسخه‌ی اندرویدی تلگرام انجام دهد. در نسخه‌ی جدید اندرویدی تلگرام، قابلیت‌های زیر اضافه شده‌اند:

  • پیام‌هایی که توسط یک نفر ارسال شده‌اند در کنار هم بر اساس زمان مرتب می‌شوند. همچنین تاریخ به صورت شناور هنگام اسکرول کردن در بالای صفحه‌ی گفت‌وگو نمایش داده می‌شود.

  • تلگرام از این پس مکان شما در صفحه‌ی گفت‌وگو را پس از بازگشت به خاطر می‌سپارد.

به اشتراک‌گذاری فایل‌ها آسان‌تر شده است، زیرا فایل‌های اخیر دانلودشده توسط شما در صفحه‌ی به اشتراک‌گذاری فایل نمایش داده می‌شوند.

از این پس شما می‌توانید گیف‌ها را مستقیماً توسط GBoard (کیبورد گوگل) ارسال نمایید.منوی Fast Action در صفحه‌ی اصلی اندروید برای کاربرانی که از اندروید ۷ یا لانچر Nova استفاده می‌کنند اضافه شده است. با استفاده از این منو می‌توانید به سرعت وارد گفت‌وگوهای اخیر خود شده یا گفت‌وگویی جدید ایجاد کنید.

Emoji های جدیدی در این نسخه اضافه شده‌اند.

امکان استفاده از Markdown فراهم شده است.