تبلیغ در گوگل,تبلیغات در گوگل,ثبت تبلیغ در گوگل,نحوه تبلیغ در گوگل

همان گونه که شاهد هستید اینترنت با پیشرفت وسیعی مواجه شده است به طوری که میلیون ها سایت در عرصه های مختلف در سراسر دنیا در حال فعالیت هستند. از این رو هر سایتی در زمینه خود رقبای زیادی را پیش روی خود می بیند. به همین دلیل برای اینکه از طراحی سایت خود سودی برده باشد نیازمند دیده شدن از طریق کسب نتیجه مطلوب در رقابت با سایت هایی است که در همان زمینه فعالیت دارند. اما این نتیجه مطلوب چگونه حاصل می شود؟ ناگفته پیداست که جستجوگر گوگل پرطرفدار ترین و پرمخاطب ترین موتور جستجو است که در سراسر دنیا توسط کاربران اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد. گوگل پر بازدید ترین سایت اینترنتی است که در ایران نیز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار بوده و همه روزه توسط اکثر کاربران اینترنتی به کار گرفته می شود. از این رو تمامی سایت ها در تلاشند با رعایت تمامی راهکارهای افزایش رتبه ی سایت در گوگل بتوانند جایگاه مناسبی در پر بازدید ترین و پر کاربرد ترین سایت دنیا برای خود دست و پا کرده و از این طریق مورد بازدید کاربران پر تعداد گوگل قرار بگیرند.

تبلیغ در گوگل به صورت رایگان

همان طور که گفته شد تمامی سایت می توانند به صورت رایگان و با رعایت نکات کلیدی که در افزایش رتبه ی سایت در گوگل نقش دارند به تبلیغ در گوگل پرداخته و مخاطبان زیادی را از این طریق بدست آورند. اما این روش دشواری هایی پیش رو خواهد داشت. از مهم ترین چالش هایی که سایت با تبلیغ در گوگل به صورت رایگان با آن مواجه خواهد شد بحث زمان است. یک سایت برای آنکه بتواند در صفحات ابتدایی نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرد می بایست زمان زیادی را صرف پیشرفت خود کرده و به طور مداوم در حال رعایت اصول بهینه سازی سایت و اصول سئو سایت باشند. در این روش ، تبلیغ در گوگل انجام خواهد گرفت اما بازدهی آن قابل تضمین نخواهد بود. مگر آن که پیگیری مداومی بر روی آن صورت گرفته و زمان زیادی برای گسترش سایت گذاشته شود. به عبارت دیگر این پیگیری ها باید بسیار بهتر از سایت های رقیب بوده باشد تا آن ها را پشت سر بگذارد.

تبلیغ در گوگل به صورت غیر رایگان

شرکت گوگل با راه اندازی ابزاری به نام Google Adwords این امکان را برای صاحبین وب سایت ها فراهم ساخته تا بتوانند سایت خود را توسط این ابزار به صورت کاملاً هدفمند به کاربران اینترنتی معرفی نمایند. در واقع از این طریق سایت ها اعتبار محدودی را خریداری کرده و در لینک های اول نتایج جستجو در کلمات کلیدی مورد نظر قرار می گیرند. البته این اعتبار با نمایش تبلیغ برای کاربران کم نخواهد شد. تنها زمانی مبلغی از اعتبار کاسته خواهد شد که کاربری بر روی لینک تبلیغ کلیک کرده و به بازدید از سایت مورد نظر بپردازد. این یعنی تبلیغ در گوگل بسیار به صرفه بوده و بازدهی بسیار خوبی خواهد داشت. زیرا با نمایش سایت در صفحه نخست نتایج و مورد بازدید قرار گرفتن آن، سایت توسط افرادی مورد بازدید قرار می گیرد که به دنبال موضوع سایت شما بوده اند. هزینه ای که صاحب سایت متحمل شده است هم بیهوده تلف نخواهد شد و گوگل این تضمین را داده است که مبلغ تنها در صورت بازدید کاربران از اعتبار شما کسر گردد.

مزایای تبلیغ در گوگل از طریق Google Adwords

امکان استفاده از کلمات کلیدی بیشتر برای قرار گیری در صفحه نخست جستجو
امکان قرار گیری در رتبه ۱ در نتایج جستجو
صرف وقت بسیار کمتر نسبت به تبلیغ در گوگل به صورت رایگان. (تنها ظرف مدت چند ساعت)
امکان مدیریت نتایج جستجو با تبلیغ در گوگل از طریق Google Adwords
امکان محدودیت نمایش تبلیغ در گوگل برای شهر یا کشوری خاص و یا به زبان خاص
ارسال گزارش بازدید توسط گوگل