طراحی اپلیکیشن بیمه,طراحی اپلیکیشن اندروید برای بیمه,طراحی اپلیکیشن برای موسسه های بیمه

طراحی اپلیکیشن بیمه در واقع یک پیشنهاد ویژه برای شرکت های بیمه ای است تا به بهترین و مدرن ترین روش خدمات خود را معرفی نمایند. شرکت‌های بیمه به دلیل تنوع در خدمت رسانی‌ها و تنوع در انواع بیمه‌هایی که ارائه می‌دهند، نیاز به انواع مختلف اطلاع‌ رسانی‌هایی به مخاطبین خود دارند. این اطلاع رسانی آنها باید بتواند به صورت شفاف از مزایای خدمات شرکت بیمه‌گر بیشترین بهره‌مندی را داشته باشند و حتی سایرین را نیز تشویق کنند که از خدمات آن شرکت استفاده نمایند. معمولا تنوع سرویس‌ها، هزینه‌ها، مبالغ پرداختی به صورت ادواری و … آنقدر زیاد می‌شوند که توضیح دادن آنها به مشتریان سخت می‌شود. لذا گروه فناوری اطلاعات آریا محصولی را در نظر دارد که به وسیله آن شرکت‌های بیمه‌گر می‌توانند کلیه نیازهای اولیه اطلاع‌ رسانی به مشتریان خود را با جدیدترین روش داشته باشند. معمولا یکی از دلایلی که عموم مردم از انواع خدمات بیمه استفاده نمی‌کنند عدم اطلاع و آگاهی آنها می‌باشد. شما می‌توانید از طریق این محصول این نیاز را برطرف سازید.

امکانات خاص در طراحی اپلیکیشن بیمه

معرفی خدمات شرکت بیمه

معرفی کلیه خدماتی که شرکت شما به بیمه شوندگان می‌دهد بطور کامل معرفی می گردد. منظور از خدمات کلیه خدمات مستقیم و غیر مستقیمی است که معمولا شرکت‌های بیمه کننده به مشتریان خودشان ارائه می‌دهند و از طریق تنوع این سرویس‌ها مشتریان جدیدی را به مجموعه مشتریانشان اضافه می‌کنند.

معرفی انواع بیمه

شرکت‌های بیمه معمولا انواع مختلفی از بیمه را ارائه می کنند. از قبیل بیمه عمر، بیمه خورو، شخص ثالث، بدنه، بیمه‌های مسکونی مانند آتش‌سوزی، بیمه‌های کسب و کارها مانند بیمه مسؤولیت و … که شما می‌توانید از طریق این محصول که در موبایل مشتریان نصب شده است، کلیه موارد را توضیح دهید و آنها را مجاب به استفاده از انواع بیمه کنید.

معرفی نرخ‌های بیمه

هر کدام از خدمات بیمه معمولا نرخ‌های متفاوتی دارند که شما می‌توانید انواع نرخ‌ها را با توضیحات کامل در اختیار مشتریانتان قرار دهید. یکی از مواردی که همیشه دغدغه و مورد سوال توسط مشتریان است، نرخ خدمات و تعرفه های بیمه ای می باشد. با ارائۀ نرخ خدمات به راحتی می توانید با مشتریان خود تعال کنید.

دسترسی سریع برای اطلاع خسارت

در هر زمان که مشتریان شما دچار خسارتی شده باشند، فقط با تکان دادن گوشی نرم‌افزار مخصوص شما به صورت اتوماتیک باز می‌شود و وارد قسمت تماس با واحد خسارت شرکت بیمه شما می‌شود و تنها با فشردن کلید تماس، به صورت خودکار تماس برقرار می‌گردد. و مشتری شما می‌تواند وضعیت خودش را شرح نماید تا شما راهنمایی‌های لازم را به وی داشته باشید. این امکان دسترسی سریع برای خسارت احساس خوبی به مشتریان شما می دهد، به خصوص در زمانی که دچار بحران و مشکل شده است احساس تنها بودن نمی کند.

پرداخت اقساط

گاهی اوقات طرح های بیمه ای به گونه ای است که باید بخشی از مبلغ یا همه مبلغ آن را بصورت اقساط پرداخت نمود. قابلیت پرداخت دوره ای اقساط بصورت آنلاین یکی از موارد مهمی است که در طراحی اپلیکیشن بیمه باید به پان دقت نظر داشت. با امکان پرداخت آنلاین اقساط دیگر نیازی به مراجعه حضوری کاربران و مشتریان به دفاتر بیمه نیست و این خود یک صرفه جویی در زمان و هزینه است. در نظر داشتن چنین امکاناتی، راحتی و در دسترس پذیری را برای مشتریان ایجاد می کند.

مشاهده رسیدها

کلیه اقساطی که از طرف مشتریان شما پرداخت شده، در این قسمت دیده می‌شود. با داشتن این قابلیت در طراحی اپلیکیشن بیمه می توانید تمامی پرداخت های مشتریان خود را بصورت لحظه ای مانیتور کنید و از اوضاع مالی شرکت خود با خبر باشید. اگر بخواهید می توانید این بخش را کمی هوشمندانه تر کرده و اگر تعویقی در پرداخت های مشتری صورت گرفت به او پیام بفرستد.

فرمول‌های بیمه

در طراحی اپلیکیشن بیمه شما می‌توان قسمتی در نظر گرفت که بر اساس فرمول‌های مختلف انواع نرخ‌ها را برای مشتریان محاسبه کند. بدین ترتیب مشتریان اعتماد بیشتری به تعرفه های بیمه شما کرده و راحت تر آن را می پذیرند.

پرسش سؤالات از شرکت بیمه

مشتریان بالقوه و مشتریان بالفعل شما می‌توانند هر زمان که خواستند از شما پرسش‌های خود را ارائه دهند تا هر زمان که فرصت پاسخگویی برای شما بود به آنها پاسخ صحیح را بدهید. گاهی اوقات برای مشتریان بیمه سوالاتی پیش می آید که نمی توانند بصورت حضوری به شما مراجعه کنند و یا تلفن شما همیشه مشغول است. پس داشتن امکان پرسش سوالات در طراحی اپلیکیشن بیمه یکی از بهترین راه های تعامل و جذب مشتریان می باشد.مشتریان شما پس از انجام پرسش و هر زمانیکه پاسخ آنها آماده شد، در قسمتی که برای محل پاسخ‌ها در این محصول در نظر گرفته شده است می‌توانند پاسخ‌های خود را دریافت نمایند. همچنین می‌توانند پاسخ‌ها را در قالب نوتیفیکیشن مشاهده نمایند. بدین صورت یک تعامل سازنده و دوستانه با مخاطبان خود برقرار کرده اید و از ظرفی حس نزدیکی به مشتریان خود داده اید.

در بخش کلی طراحی اپلیکیشن بیمه می توان مواردی همچون معرفی مسئولین و سوابق شرکت بیمه، بخش آموزش برای مشتریان در موارد خاص، ارائۀ گالری تصویری مربوط به شرکت بیمه و نمایش کلیه اطلاعیه های صادر شده از سمت شرکت بیمه در این قسمت قرار می گیرند.