طراحی سایت پزشکی

در سال های اخیر پزشکان جهت گسترش کسب و کار و درآمد و نیز معرفی خود، به سایت های پزشکی روی آورده اند و این سایت ها به مانند مطب دوم پزشکان شده است. اشخاص فراوانی در زمینه سلامت و پزشکی برای یافتن پزشکانی که از نظر مکانی به آنها نزدیک تر باشند و یا متخصص تر باشند در اینترنت به جست و جو می پردازند. بنابراین داشتن یک سایت پزشکی از الزامات پزشکان به حساب می آید.

سایت های پزشکی چه ویژگی هایی دارند

سایت های پزشکی به مانند دیگر سایت ها دارای یک سری ویژگی های عمومی و اختصاصی هستند. ویژگی های اختصاصی سایت پزشکی اصولاً حسب نیاز پرشک مربوطه و به درخواست وی می تواند متغیر باشد.

شکل ظاهری سایت های پزشکی باید علاوه بر متناسب بودن با هدف و محتوای سایت از زیبایی ظاهری و جذاب بودن نیز برخوردار باشد تا بازدید کنندگان سایت خسته نشوند. جای گیری منوها و نیز رنگ های مورد استفاده باید با دقت انتخاب شده و در طراحی سایت پزشکی مد نظر قرار داده شود.

طراحی سایت پزشکی با در نظر گرفتن سازگاری آن با انواع گوشی ها و تبلت های هوشمند (طراحی سایت واکنش گرا) یکی از نکات مهم است که در طراحی سایت پزشکی باید رعایت شود. طبیعتاً دارا بودن سایتی که با وسایل هوشمند سازگار باشد این مزیت را برای پزشکان ایجاد می کند که هر شخصی در هر نقطه ای و با هر وسیله ی هوشمندی بتواند از سایت دیدن کند. همچنین رعایت سازگاری سایت با گوشی های هوشمند در رتبه بندی موتور های جستجوگر نیز مهم است و باعث ارتقای بازدیدها و بهتر شدن رتبه سایت می گردد.

با توجه به این موضوع که سایت های پزشکی را اصولاً خود پزشک مدیریت نمی کند و ممکن است با توجه به کمبود وقت از شخص دیگری برای مدیریت سایت استفاده کند اداره سایت و کار با قسمت های مختلف آن باید آسان و کاربردی باشد که در صورت اختصاصی بودن سایت و قالب آن این موضوع نیز چندان دشوار نیست.