طراحی سایت رزرواسیون

امروزه طراحی سایت حرفه ای برای هر کسب و کاری اعم از شرکتی و یا شخصی یک امر ضروری است. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در یک جلسه‌ی رسمی کاری اولین سوال کافرما از شما این باشد که آدرس وب سایت شما چیست؟ بدیهی است عدم پاسخ گویی به این سوال احتمال گرفتن آن کار و یا پروژه را توسط شما با چالش جدی روبرو میکند. شرکت های زیادی در ضمینه طراحی سایت فعالیت دارند اما انتخاب یک شرکت حرفه ای و خوب کار ساده‌ای نیست.

طراحی سایت عبارتی است که این روزها زیاد میشنوید، اما به راستی طراحی سایت چیست؟ طراحی سایت و یا همان طراحی وب سایت عبارت است از یک سیستم برنامه نویسی شده‌ی آنلاین بطوری که تعداد متعددی از کاربران بطور همزمان بتوانند از آن استفاده کنند. برای آنکه شما بتوانید خروجی این سیستم برنامه نویسی شده را ببینید لازم است برای آن یک قالب گرافیکی طراحی گردد که ما به آن تم وب سایت میگوییم. پس بطور خلاصه میتوان گفت طراحی سایت از ۲ بخش برنامه نویسی و طراحی گرافیکی تشکیل شده است.

هاست

جهت طراحی وب سایت حرفه ای و ارائه آن بصورت آنلاین میبایست ۳ پیش نیاز را همزمان تهیه نمود. اولین پیش نیاز همان طراحی وب سایت (یعنی برنامه نویسی سیستم و طراحی قالب گرافیکی) است. پیش نیاز دوم خرید هاست (یا همان خرید سرور) است، هاست یک کامپیوتر همیشه روشن متصل به اینترنت است که کدهای برنامه نویسی شده سایت روی آن نصب میشود.

خرید دامنه

پیش نیاز سوم خرید دامنه است. دامنه آدرسی است که کاربران و یا مشتریان شما به واسطه آن میتوانند به وب سایت شما مراجعه نمایند و اطلاعات و محصولات شما را ملاحظه کنند. بدیهی است آدرس وب سایت و یا همان دامنه میبایست یکتا (غیر تکراری) باشد پس اگر هنوز نسبت به ثبت دامنه خود اقدام نکرده اید هرچه سریعتر اینکار را انجام دهید زیرا هر روز تعداد زیادی دامنه در دنیا ثبت میشود و این امر موجب میگردد ثبت دامنه دلخواه سخت تر شده و یا دامنه مورد نظر شما توسط شخص دیگری خریداری گردد.